Kategoria: Aktualności
“Biała Szkoła” – pożegnanie zimy, wyjazd polsko-ukraiński
W najbliższy poniedziałek 27 lutego o godz. 18:30 nastąpi wyjazd na “Białą Szkołę” – pożegnanie zimy. Wyjazd odbywać się będzie w Ośrodku Narciarskim Stożek. Jej celem jest szkolna międzynarodowa integracja, doskonalenie jazdy na nartach, pożegnanie zimy. Po przyjeździe w poniedziałek jemy kolację, rozlokowujemy się w pokojach, a we wtorek po śniadaniu rozpoczynamy jazdę na nartach, która z krótką przerwą na pierwsze danie trwa do godz. 16, potem jemy obiad, wyruszamy na spacer i wracamy do ośrodka […]
Zapraszamy do odsłuchiwana “Śniadań z Mistrzem”
Zapraszamy do odsłuchiwania “Śniadania z Mistrzem”. W tym tygodniu naszymi gośćmi są m.in. Pan Maciej Kawalski, reżyser filmu pt. „Niebezpieczni dżentelmeni”, Pan Aleksander Smolar – publicysta i politolog, znawca problematyki międzynarodowej i Pan Łukasz Niesiołowski-Spano – dziekan Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego. https://www.spreaker.com/show/sniadanie-z-mistrzem-2020-21https://suplementkultury.pl/2015/09/30/sniadanie-z-mistrzem/
Środa Popielcowa (22.02.2023 r.)
Przypominamy, iż w tym tygodniu przypada Środa Popielcowa (22 lutego 2023 r.). O godzinie 8.00 w szkole rozpocznie się nabożeństwo pokutne przygotowane przez ks. Jarka, podczas którego odbędzie się posypanie głowy popiołem otwierające czas Wielkiego Postu. Osoby, które nie chcą uczestniczyć w ceremonii przychodzą do szkoły na godzinę 8.55.
Nowy numer “Legendy”
Zachęcamy do zapoznania się z nowym, “coolturowym” numerem szkolnej Legendy –> Legenda luty 2023 <– Najnowsza legenda będzie wkrótce również dostępna w wersji drukowanej.
Wieczór Toy Story – nocowanie w szkole
Wyjście do kina – 21 lutego
Dnia 21 lutego klasy od 8SP do 4LO mogą uczestniczyć w wyjściu do kina Cinema-City na godz. 12.00 na film pt.: „Niebezpieczni dżentelmeni”. Zapisy odbywają się u p. Ani Koszykowski do piątku włącznie. Koszt wyjścia do kina wynosi 14 zł. Po kinie uczniowie samodzielnie wracają do domu. Prosimy o posiadanie zgody rodziców w formie pisemnej na samodzielny powrót. Wyjście do kina nastąpi po czwartej lekcji w wtorek.
Walentynkowy wyjazd na narty – Środa (15.02.2023 r.)
WF (10 lutego) – klasy od 7 do 3LO
Najbliższy WF w klasach od 7 do 3LO, który ma miejsce 10 lutego odbędzie się na hali Politechniki Śląskiej lub na lodowisku. Zapisy odbywają się u naszych wuefistek p. Oli oraz p. Liliany.
Śniadanie z Mistrzem – Henryk Czich
Universe – 13 października 1981 r. w katowickim Studio Piosenki spotkali się po raz pierwszy i postanowili grać ze sobą Mirek Breguła i Heniek Czich. Głowy pełne pomysłów i wielka radość tworzenia powodowały, że próby odbywały się niemal codziennie, a ich efektem były dziesiątki piosenek. W 1983 zespół wziął udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki, dzięki któremu otrzymał możliwość wystąpienia podczas 20. Krajowego Festiwal Piosenki Polskiej […]
